Demänovská dračia 100pa

Objavenie Demänovskej jaskyne slobody 3.augusta 1921 bolo pre Demänovskú dolinu historickým momentom. Odvtedy sa na Liptove začal odvíjať vzrušujúci príbeh rodiaceho sa cestovného ruchu.

Pri príležitosti osláv 100 rokov turizmu na Liptove vás pozývame na podujatie Demänovská dračia 100pa, ktoré sa bude uskutoční 6.-7.augusta v areáli Riverside v Demänovskej doline. Môžete sa tešiť na dva dni plné zábavy pre deti aj dospelých. Vstup na podujatie je bezplatný a vhodný pre všetkých nadšencov prírody.

Hneď prvý deň po otvorení podujatia vyrazia záujemcovia o turistiku na trojhodinovú túru do sedla Machnatô. Súbežne sa na svoju cestu za poznaním hravou formou vyberú aj deti. Spolu s moderátorkou si najskôr formou čitateľského workshopu priblížia príbehy dračej legendy Demänovskej doliny, aby sa následne vybrali po jej stopách na zábavnú a poučnú Cestu draka Damiána. Táto rodinná prechádzka ich prevedie po náučnom chodníku Príbeh vody, ktorý smeruje k Demänovskej jaskyni slobody. Počas nej čakajú na deti aj rodičov rôzne úlohy súvisiace s horskou turistikou na Liptove a znalosťami tohto atraktívneho regiónu. Úspešné zvládnutie zábavných zadaní nezostane bez odmeny.

Dlhoroční bývalí horský záchranári vám porozprávajú zaujímavé i dramatické príbehy z akcií a predvedú aj časti výstroja, ktoré pri nich používali. V sobotu obohatí podujatie aj premietanie filmov v mobilnom planetáriu pre deti aj dospelých s tematikou ochrany prírody. Program Demänovskej Dračej 100py dotvoria aj zábavné kvízy pre malých aj veľkých, ukážky práce horských záchranárov a hasičov, skákacie atrakcie, eko workshop a súťaže pre deti.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *